Books.

Rēzeknes vēstīs atradu rakstiņu divu pirkstu platumā par to, ka lasīšana uzlabo veselību. Oriģinālavots gan nav norādīts un diezvai Rēzeknes vēstis pašas sazinājās ar Oksfordas Universitātes zinātniekiem, kas secinājuši, ka grāmatu lasīšana ne tikai attīsta intelektuālās spējas, bet arī pozitīvi ietekmē fizisko un psihisko veselību. Esot svarīgi lasīt biezas un sarežģītas grāmatas agrā vecumā, tad prāts iemācās veidot garas cēloņsakarību ķēdes. Tikai nieka 6min lasīšana samazinot stresa līmeni par 2/3, tā esot daudz efektīvāka par mūzikas terapiju un pastaigām.

Tā lūk, maza avīze, bet var atrast arī šādu gudru faktu. Kāda bija Jūsu pēdējā grāmata? Un cik daudz un ko Jūs lasījāt bērnībā?

Advertisements
Tagged ,

4 thoughts on “Books.

 1. Miķis Edžulsons saka:

  Pēdējā gāmata bija “Brīvības grāmata” – Lato Lapsas piedzīvotais Ziemeļkorejā un Turkmēnijā. Pirms tam – Bruno Plūmes “Ārzemju leģions un latvieši”, pirms tam “20.gadsimta latvietis – Gunārs Astra”. Tā teikt, pēdējā laikā uz biogrāfijām, ceļojumu aprakstiem utt.

  Bērnībā lasīju ļoti daudz. Ja salīdzina ar čomiem un vienaudžiem, kurus pazinu, tad vispār vājprātā daudz 😀 Lasīju it visu – pieaugušo grāmatas, piedzīvojumu aprakstus, sci-fi, romānus, komiksus, protams, bērnu grāmatas. Vēl tagad ar prieku pārlasu tādus bērnības šedevrus kā “Gumijas Tarzāns”, “Nesaprātīgais Vombats” (šo jau MSŽ lekcijās manīja :D), gribētu kkur uziet Rikikī (bija tāds lācis). Principā katru vakaru pirms gulētiešanas lasīju vismaz stundu, principā kā rituāls.

 2. praatnieks saka:

  hah 😀 sit pieci, mister Edžulson! Es ar’ patreiz tajās biogrāfijās iekšā. Tagad lasu Lenca Armstronga biogrāfiju ar vienu no zemnosaukumiem “Mans ceļojums atpakal dzīvē” un nupat, nupat noslēdzu Michael Johnson. Olimpiskā čempiona stāstījumus lasīt. Un vēl pirms tam, [kā nu bez niekiem] Dr. Seuss “Oh, the places you’ll go” Vienīgais, kāpēc kožu sev lūpā ir fakts, ka šī daiļā lasāmviela – svešā mēlē.

  Bet nākamais, kas plānos, gan ir baiss. Vecvecāku grāmatu plauktā atradu veeeeeeeeecu, vecu grāmatelīti ar nosaukumu “Ārsta piezīmes”. Nav šausmu stāsti. nav 😀 bet uz mirkli ielapotās domas likās nu tik ļoti, tik ļoti par tagadējo sabiedrības un ārstu uzstādījumu 🙂

  ujj.
  bērnība?
  es lasīju nošu grāmatas. daudz 😀 Stiepu maisiņos grāmats no bibliotēkām. Visviarāk pasakas ar baltiem prinčiem gāja pie sirds 😀 nu tās, kas Brāļu Grimmu, vai Hansa Kristensena Andersena. Dzeju gan tolaik ne acu galā ciest nevarēju. Nu kas tad raksta vispār par tārpiņiem un saulītēm, un basām kājelēm? 😀 Ja vēl tā visa dzej anebūtu deminatīvā, varbūt būtu citādāk. Bet adrien, Pifs, Tu atceries tādu zvēru? 😀
  Atminējos, tā ir forša grāmata. Mhm 🙂

  Aj, man joprojām bērnība. Mazais princis ar biogrāfijām minās, Cepumu briesmonītis ar Imantu Ziedoni :]

  • Miķis Edžulsons saka:

   Pifs! Atceros pāris stāstus. Kā Pifs cēla debesskrāpi, sazāģējot būtu šķēlēs un sanaglojot vienu virs otra. Arī kā Pifs ar Dudū uz Tontōna rūtainā krekla dambreti spēlēja. Ek, tā ir laba grāmata, jā. Foršas atmiņas.

 3. gingerjol saka:

  Hey, aktīvie, jā, es arī atceros Pifu, tad, kad atgādina, kas viņš īsti bija 😀 es arī bērnībā vienkārši ēdu grāmatas, ne lasīju, man šķiet biju izlasījusi visu puslīdz sakarīgo, kas bija bērnu grāmatplauktos, man patika Karlsona nešpetnības 😀 Bet tagad, tagad es lasu Netokrātiju, nu jau atkārtoti, jo mums viņa bija jālasa 1 kursā, tad nepatika, bet tagad šķiet interesanta, un mani gaida Dons Kihots, stāv aizsākta, bet kkā nelasās, ā, un vēl es iesāku lašit Pušķina daiļradi oriģinālvalodā, laba! Jā, par grāmatām var daudz runāt, tā ir vesela pasaule, prieks, ka ir vēl kāds kas lasa daudz un dikti! Un super par biogrāfijā, man kādu laiciņu atpakaļ bija mūziķu biogrāfiju ēra un biznesmeņu 😀

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: