Pieradums nogalina.

Pieradums ir kaut kas tāds, kas notiek nemainīgi, ko mēs daram jau instinktu līmenī, pazīstam un kā vidē mēs jūtamies droši, tā ir mūsu komforta zona.

Protams, ir labi justies drošībā, bet vai mēs apzinamies cik daudz mēs zaudējam tikai tāpēc, ka mēs pieraduma brīdī aizmirstam lietas, vietas, jūtu vienreizību. Vēlaties piemērus, te būs:

  • mēs esam pieraduši dzirdēt, redzēt, iet, ēst, darīt it kā pašsaprotamas lietas, es jums varu pateikt, cik tas patiesībā ir lieliski un cik ļoti mums būtu jāpriecājas par šīm “vienkāršajām”, “bezmaksas” lietām. Esmu bijusi kurla, vien uz pāris desmitiem minūšu, ko radīja strutas deguna blakusdobumā un sēra korķi, tā sajūta ir bezpalīdzīga. Manā kaklā ir bijis izpuvis caurums, vārdu tiešā nozīmē, nežēlīgas sāpēs sagādāja pat siekalu norīšana. Ir neizsakāms prieks brīdī, kad viss atkal ir labi. Mēs cilvēki novērtējam to, kas mums ir, tikai tad, kad mums nav..
  • katru rītu dzerot kafiju, vismaz man rodas pieradums pie garšas un vienu brīdī, pat šķiet, ka tā garša iepelē mutes dobumā, kafija tiek dzerta vien tādēļ, ka tā daru katru rītu. Pamēģini to nedzert nedēļu, padzert tēju, ūdeni, pienu, tā ir iespēja sajust pilnīgi jaunas garšas, un, vai man dieniņ, cik gardi garšo kafija pēc nedēļas (giggle)
  • arī satiekot cilvēku, pēc nedēļas neredzēšanās, mēs viņu redzam pilnīgi citādi, nekā redzot ikdienā
  • pat uzzīmējot puķītes uz nagiem vai bikšu vietā uzvelkot svārkus mēs radam jaunas vēsmas

Cilvēks ir radīts pārmaiņām. Pieradums rada nepareizas sajūtas.

Satiekot otru cilvēku, sākot ar viņu intensīvi satikties, rodas pieradums, pat, ja tā nav mīlestība, un šķiršanās brīdī, pieradums ir tas kurš rada sāpēs, ne jau mīlestība.

Padomājiet, pie cik lietām Jūs esat pieraduši un vai nebūtu forši, kaut ko pamainīt, lai sajustu kaut ko jaunu un lai novērtētu jau esošo, jo vienmēr ir iespējams atgriezties pie pārbaudītām vērtībām, taču turoties pie pazīstamā var palaist garām kaut ko daudz labāku par esošo..

Advertisements
Tagged

2 thoughts on “Pieradums nogalina.

  1. Mārīte saka:

    Iedvesmojoši. Patiesi labs raksts – mainīšu nu kādu ieradumu, kaut vai tikai uz neilgu laiku. 🙂

  2. gingerjol saka:

    Prieks iedvesmot, lai izdodas noķert jaunas sajūtas 😉

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: