Rēzekne.

Pilsēta uz 7 pakalniem vai kkā tā.. mana dzīve ik pa laikam ir bijusi saistīta ar šo pilsētu, visbiežāk caur zobārsta krēslu vai acu ārsta piedāvātiem stikliņiem. Latgales sirds? Šinī gadījumā man gribētos teikt, ka Daugavpils, kā sirds, ir pumpēt spējīgāka.

Rēzeknē top jauna, multifunkcionāla koncertzāle, un tas ir lieliski, tas būtu mazs ķeksītis pie iemesliem, kāpēc par studiju pilsētu izvēlēties Rēzekni un nevis Valmieru vai Rīgu.

Beidzot cilvēkiem būs iespēja apmeklēt labus koncertus un galu galā – kino, jaunieši varēs ne tikai dzert aiz stūra, bet arī pamaigoties pēdējās rindās.

Karandaš arī būs jauna celtne, paredzēta jauniešiem, dažādām aktivitātēm, vienīgi celtniecības vieta varbūt mazliet nejēdzīga, pilsdrupu pakāje, bet tik un tā apsveicami, vismaz kkas te tiek būvēts, ne tikai pamests.

Man gribētos teikt, ka vecās fabrikas Rēzeknē varētu lieliski pārvērst  par modernās mākslas izstāžu vietām līdzīgi kā to novēroju Porto un Madridē, vienīgais mīnuss – aukstais laiks ziemā, taču arī tam varētu rast risinājumu.

©Serralves – modernās mākslas muzejs Portugālē, Porto.

©Grafiti veida darbu izstādes pamestā cigarešu fabrikā, kurā šobrīd darbojas dažādas radošas darbnīcas un kafejnīca, lieliska vieta, kas piesaista nemazums turistu. Spānija, Madride.

Kāpēc, lai kkas tāds nebūtu arī Rēzeknē? Ok, labi mēs esam Latgalieši, lielais dzērāju un bezdarba novads, a dawai, sasparojamies un paņemam čuiļus un ārzemniekus uz izbrīnu ar pamatīgu devu kultūras un bohēmas! Ja mums tas ir dots, kāpēc neizmantot?

Ja es turpinātu ķeksēt – būt vai nebūt Rēzeknē 4trus studiju gadus, viennozīmīgi ar plusu tiktu novērtēts normāls iepirkšanās centrs. Neviens neietu tur iepirkties un tas nobankrotētu? A pamēģiniet? Krājbanka arī nobankrotēja, bet ne par to ir runa..

Cilvēkiem Latgalē, konkrēti Rēzeknē, nav neviena normāla apģērbu veikala, a ar ko mēs sliktāki, vai lielie kungi tiešām ir tik naivi un domā, ka latgalieši iepērkas tikai tirgū un humpalās, visu naudu nodzer – miers un bērziņš mājās! Ir te arī jaunā paaudze, kas ar vien mērķtiecīgāk dodas uz Rīgu, lai iepirktu jaunas klozītes, jo te nav, būtu te, i mammas i tēti laiku pa laikam kko nopirktu, un darba vietas kādas 20 jaunas būtu vienā glītā, sakoptā kompleksā.. Bet, protams, nafig vajag, labāk, lai dzīvo džetas pārdevējas ar 100g zem galda, nemaksātiem nodokļiem un papīra zābakiem pa 70 eiro – “Da oni že kožinnije!”

Vajag runāt un vajag darīt!

Advertisements
Tagged , ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: